Μουσείο Φυσικής Ιστορίας 2023

πίσκεψη επιστημόνων του Natural History Museum of Crete (ΜΦΙΚ-ΠΚ) στο σχολείο μας την Τρίτη 16/05/2023. Οι επιστήμονες , στο πλαίσιο υλοποίησης του Προγράμματος Συνεργασίας INTERREG V-A «ΕΛΛΑΔΑ –ΚΥΠΡΟΣ 2014-2020», Πράξη «Δίκτυο Ανοικτών Οικομουσείων για την Ανάδειξη και Ήπια Ενίσχυση Περιοχών με Περιβαλλοντική Ιστορικότητα»-Eco.Muse, πραγματοποίησαν παρουσίαση του εκπαιδευτικού υλικού του Eco.Muse και ενημέρωση και βιωματικές δράσεις σε μαθητές και εκπαιδευτικούς σχετικά με την ελιά και τα αρθρόποδα της περιοχής μας.
Την παρουσίαση του προγράμματος έκαναν η ΙΑΣΜΗ ΣΤΑΘΗ, Βιολόγος PhD, Υπεύθυνη Εκπαίδευσης ΜΦΙΚ-ΠΚ και η Σταυρούλα Χριστοδουλοπούλου, Βιολόγος M.Sc., συνεργάτιδα του προγράμματος Eco.Muse. Στην ενημέρωση συμμετείχαν ο μεταπτυχιακός φοιτητής Ιωάννης Εκκλησίαρχος και η φοιτήτρια Βιολογικού Δήμητρα Ταμπουρατζή.
Τους ευχαριστούμε πολύ για τις χρήσιμες γνώσεις και τη δωρεά του επιτραπέζιου παιγνιδιού.
Α3
Α2