Την Τετάρτη 15 Μαρτίου 2023 στις 6 μ.μ πραγματοποιήθηκε η 1η συνάντηση της άτυπης σχολής γονέων με εισηγήτρια την ψυχολόγο του σχολείου μας κυρία Δημοπούλου Ιωάννα με θέμα: " Πώς οι προβληματισμοί οδηγούν σε λύσεις". Ενημέρωση και ευαισθητοποίηση σε θέματα ενασχόλησης των νέων με τα τεχνολογικά μέσα και στο θέμα των συγκρούσεων με τον-την έφηβο.

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η κλήρωση της λαχειοφόρου αγοράς του σχολείου μας. Ευχαριστούμε όσους στήριξαν την προσπάθεια των μαθητών του σχολείου μας για να μαζέψουν χρήματα για την εκδρομή στην Αθήνα. Ευχαριστούμε επίσης όσους πρόσφεραν δώρα για τη λαχειοφόρο αγορά.
Οι νικητές
Νο 700 (ένα Αρνί προσφορά του κ. Γερακιανάκη Εμμανουήλ)
Νο 408 (Μια καφετιέρα προσφορά του κ. Χρυσουλάκη Μανόλη)
Νο 363 (Μία τοστιέρα προσφορά του mini market Αλεξάνδρας Ζαφειράκη
Νο 372 (ένα στυλό Parker προσφορά του Βιβλιοπωλείου Σαρίκας)
Νο 805 (1 3lt δοχείο ελαιόλαδο προσφορά της κ. Ξενικάκη Κουφάκη Πόπης)
Νο 086 (1 3lt δοχείο ελαιόλαδο προσφορά της κ. Ξενικάκη Κουφάκη Πόπης)
No 252 (2 kgr λίπασμα προσφορά από το την αποθήκη αγροτικών εφοδίων Χαρκιολάκης Μανόλης)
Νο 801 (1 μπουκάλι λάδι για το ξυλοκοπτικό προσφορά από την αποθήκη αγροτικών εφοδίων Χαρκιολάκης Μανόλης)
Θα ενημερωθούν τηλεφωνικά για να παραλάβουν τα δώρα τους.

Όλες οι αντιδράσεις:
5Panagiota Kefala και 4 ακόμη

Πραγματοποιήθηκε χθες Τετάρτη 15/3/2023 στις 6 μ.μ. η 1η συνάντηση της "σχολής γονέων" των σχολείου μας. με θέμα: ΓΟΝΕΙΣ & ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΕΦΗΒΕΙΑ:
‘Πώς οι προβληματισμοί οδηγούν σε λύσεις’
ΟΜΑΔΑ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΗΣ ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΗΣ ΓΟΝΕΩΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΕΦΗΒΕΙΑΣ
Εισηγήτρια ήταν η ψυχολόγος του σχολείου μας, Δημοπούλου Ιωάννα την οποία και ευχαριστούμε θερμά.
Αφού έγινε το καλωσόρισμα της ομάδας, οι γονείς ενημερώθηκαν για θέματα εφηβείας & τους τρόποι διαχείρισης τους: σεξουαλική διαπαιδαγώγηση/ενασχόληση με τα τεχνολογικά μέσα/συγκρούσεις με τον/την έφηβο/η. Στη συνέχεια ακολούθησε συζήτηση ό κατά την οποία οι γονείς εξέφρασαν τις ανησυχίες τους και έγίνε γόνιμος διάλογος με την ψυχολόγο.

Προσωπικό 2022-2023